Vztahy nesou i ošklivá zklamání

Nejsem z těch, co utíkají od partnerských problémů. Můj muž mi během našeho dlouhého manželství dokázal připravit dost perných chvil, někdy mám pocit, že krizí máme víc, než toho hezkého. Je to ale o vůli obou partnerů chtít vše vyřešit a dál být spolu. Nejsem žádná vševědka, abych mohla říct, že je všem zlým dnům konec a my spolu vydržíme, dokud nás smrt nerozdělí. Tedy, pokud ho něčím nemajznu.
Ale teď vážně. Každá z nás se má možnost den co den přesvědčovat o tom, že nikde to není ideální.
mladý muž
A to už i v době, kdy pár plánuje společnou budoucnost.
Před lety jsem znala dívku, které jsem nejen já záviděla harmonický vztah. S přítelem byla už dva roky a jednoho dne nám pyšně řekla, že spolu vybrali pozemek a začnou stavět.
Věčně pak v práci seděla u telefonu, sháněla řemeslníky a vznášela se v oblacích. O víkendech neznala odpočinek, pořád pomáhala kolem stavby. On ji občas vyzvedával v práci, choval se ukázkově a jejich obě rodiny se těšili na spokojený život „mladých“.
Jednoho dne ale jeho auto bylo viděno večer před domem ženy, se kterou před mou známou chodil.
mladý pár
Ta nevěřila očitému svědku, protože to by jí nikdy neudělal. Ale červíček pochybnosti už zahlodal. Několik nocí nespala, když byli spolu, pozorovala jeho chování, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by ji podváděl. A tak udeřila zpříma.
S kamennou tváří jí podal prsten a požádal ji o ruku. Na vypsání jejího pocitu štěstí tady ani není místo. Uvěřila, že mu ta dotyčná jen pomáhala vybírat prstýnek. Její štěstí trvalo čtyři dny.
Všimla jsem si, že se z krásy stal podivně zbarvený šunt a zeptala jsem se, co se s ním stalo. Rozbrečela se a svěřila, že když si té změny sama všimla, šla za ním a on jí se smíchem řekl, že to byl šperk přidávaný k luxusním hrncům, které spolu objednávali, zdarma. Považoval celou situaci za podařený vtip a druhým dechem jí oznámil, že se s tou bývalou budou brát, protože spolu čekají dítě.
Byla jsem v šoku. Přece není možné, aby byl někdo takový lump!
 Nechápala jsem, proč pořád má ten prst ozdobený. Prý se bojí, že když ho sundá, tak si toho každý všimne dřív než jeho špatného zabarvení. Nechce se jí vysvětlovat ostatním, jak to se zásnubami doopravdy je.
Nevím, jestli je ještě ženatý, nebo svou ženu „odměnil“ dalším svým tajným vztahem.
Ona je šťastně vdaná.
Ale jsou i tací, kteří tři týdny po svatbě začnou mluvit o rozvodu. Ne, že by už podávali žádost, ale zamilované ženě oznámí, ať nepočítá s tím, že po rozvodu dostane nějaký kus nábytku. Umíte se vžít do kůže té dotyčné, která se vznáší na obláčku a tohle slyší od svého novomanžela? Proč to řekl? Chtěl jí jen ublížit, nebo tím opravdu něco sledoval?
A když k tomu začne během několika týdnů postupně přidávat i poznámky k jejímu vzhledu, je na čase mít se na pozoru. Může se za tím skrývat ledacos, dokonce jeho nízké sebevědomí.
Ano, muži nám dokážou připravovat opravdu perné chvíle. Ale nebojte se, oni si to nějak omluví. Minimálně tím, že jsme si to zasloužily svou existencí v jejich životě.

3.0
04