S trvalým pobytem to zvládnete snadněji

Ono se řekne, že bez trvalého bydliště se dá také žít. Přihlásíte se na magistrát města a budete mít alespoň doručovací adresu. Jenže celý svůj dosavadní život vedete spořádaně, i když jste na tom tak, jak jste. Jak se na Vás bude hledět?
Trvalý pobyt je prostě nutností.

apartmány

Kam přijdete, tam předkládáte své identifikační údaje. A jedním z nich je i trvalé bydliště.

· Na poště.
· Na pohovorech při hledání zaměstnání.
· V bance.
· Na úřadech.
· Při vyplácení sociálních dávek.

Jednoduše řečeno, bez trvalého pobytu máte pocit, že neexistujete. Prostě nejste v evidenci obyvatel. Přihlásit se k přechodnému pobytu už dávno neexistuje, takže Vám nezbývá nic jiného, než si sehnat souhlas k trvalému pobytu, abyste měli v evidenci jinou adresu, než tu, co mívají bezdomovci. Jak kruté, viďte?

Oslovte vlastníka nemovitosti.
Naštěstí jsou tu lidé, kteří Vám v prvních krizových měsících pomohou. Nemusíte se obávat nějaké podlosti. Potřebujete trvalý pobyt? Mějte ho mít. Vše zařídí.
· Doručovací adresu.
· Souhlas majitele k trvalému pobytu.
· Výpis z katastru.
A Vy jen změníte adresu trvalého pobytu. A co Vás to bude stát? Trochu trpělivosti, čas na matrice a pár korun měsíčně.

Život se Vám rázem změní.
Když člověk dostane naději, když má motivaci, dokáže sebrat poslední své síly a začne jednat od začátku. Naděje je, jako výstřel ze startovní pistole, když jste zaklesnuti do bloků a odrazíte se vpřed. Do cíle chcete doběhnout za každou cenu a první. I když se Vám to nepovede na prvním místě, jste šťastni, že jste vůbec doběhli, když tomuto závodu předcházely potíže. Opojná radost v cíli Vám dá zapomenout na všechna prožitá úskalí.

bloky

Stejně tak budete prožívat adresu trvalého pobytu v občanském průkazu, jímž se budete prokazovat na úřadech, v budoucím zaměstnání, v bance.
Začnete existovat, budete v evidenci, budete snadno pobírat sociální dávky. žádné problémy Vás nečekají.
Tak se snažte!