Pevné tělo pomocí cvičební gumy


Jednou za čas zvednou párkrát činku nad hlavu sice může vypadat jako prospěšná činnost, ale pro tělo je to pouze zbytečná zátěž, která se na něm v lepším případě neprojeví vůbec, v tom horším negativně. Nejeden sezónní „kulturista“ si tak už vytvořil pár svalových bolístek, které pak musel řešit jak jinak než klidem. Pokud však chcete, aby cvičení mělo pro vás nějaký pozitivní efekt, musíte ho jednak provádět pravidelně, a není tím myšlen každý druhý čtvrtek v měsíci, a jednak také správně. To první musíte prostě zlomit. O ničem jiném, než o síle vůle to není.
kus masa
Co se rýče správností cviků, ty se můžete naučit buďto u odborníků, tedy v tělocvičně, posilovně či u fyzioterapeuta. Také je lze odkoukat z internetu. Lepší je však raději naučit se vše od profesionálů, kteří to umí a do hloubky vše podstatné vysvětlí než se nechat zasvětit od kdoví koho na YouTube.


Pomůcky


Vypracovat si postavu a posílit kondici můžete buďto pouze pomocí vlastní váhy, nebo můžete využít pomůcek v podobě činek nebo třeba posilovací gumy. Činky zná asi každý. Jedná se o závaží, které při správném zvedání dopomáhá k posilování a tím i zvětšování a tvrdnutí svalstva. Činky mají jednu obrovskou nevýhodu – jsou těžké, a tudíž je složité je přenášet z místa na místo.
metr na paprice

Když k tomu připočtete ještě fakt, že musíte v průběhu svého svalového rozvoje kupovat stále větší a větší váhy, je lepší sáhnout raději po posilovací gumě. S její pomocí dokážete nejen posílit, ale také protáhnout prakticky všechny svaly na těle. Je však lehká a snadno skladovatelná. Vleze se například i do kabelky nebo do kapsy. Posilovací guma se dá pořídit v několika variantách dle síly odporu, kterou má. Jednotlivé typy lze od sebe rozeznat už na první pohled, a to díky barvě. Nejlehčí gumy určené pro začátečníky mají obvykle světle modrou barvu, typy pro pokročilé jsou pak většinou označeny červeně.