Centrum fetální medicíny

Genetika a narození dítěte. Dvě věci, které jsou vzájemně propojené a jsou si velice blízké. Tyto úzce spjaté oblasti narození dítěte a genetických vyšetření rozhodně v žádném případě v dnešní době už nepodceňujeme a této oblasti věnujeme velkou péči.

genetika

Centrum fetální medicíny a lékařské genetiky se zaměřuje na nežádoucí projevy v těhotenství. Díky tomuto specifickému oboru můžeme provádět různá vyšetření, která nám prozradí, v jakém stádiu se budoucí miminko nachází, jak se cítí, jestli je zdravé a jak se mu celkově daří. Jak prospívá a jak se vyvíjí. Už od plodu můžeme testovat různé druhy nemocí, které jsou pomocí naší DNA předurčeny. Genetika Olomouc má nejpreciznější pracoviště, které velice rádo uvítá jakékoliv budoucí maminky. Zaměřujeme se na prenatální testování plodu v těhotenství.

Testujeme nejvíce vzorků v prvním a druhém trimestru. Poskytujeme také odborné konzultace a to jak pro těhotné ženy, tak i pro další oblasti pacientů. Naše centrum bylo vytvořené spolu s centrem v Ostravě – Hrabůvce. Centrum je založené největší průkopnicí a držitelkou nejrůznějších ocenění v této oblasti doc. MUDr. Ishraq Dhaifalah, Ph.D. průkopnice prvotrimestrálního screeningu v České Republice. Úzce spolupracují na mezinárodním poli s klinikou v Londýně, Fetal Medical Foundation, což je světová organizace zastřešující prvotrimestrální screening a fetální medicínu.

Nemusíte se ničeho obávat, vždy budete s každým zákrokem plně srozuměna

těhotenství

Pokud budete potřebovat více času, klidně Vám ho poskytneme. Na nikoho netlačíme, ale jisté testy jsou v těhotenství nezbytné. Existují totiž změny v našem organismu, a když se zrodí dítě, je to malý zázrak, ale bohužel některé nemoci zrození živého a zdravého potomka brání a proto je nezbytné vědět dopředu, jestli právě Vaše budoucí miminko netrpí nějakou z vážných zdravotních poruch nebo genetických poruch. Používáme nejmodernější ultrazvukový diagnostiku v kombinaci s biochemickým vyšetřením z krevního vzorku matky. Provádí se také ultrazvukový screening v 1. trimestru. K dostání jsou nejmodernější technologie v oblasti 3D a 4D.